Beşiktaş’ın toplam borcu 5 milyar 752 milyon 843 bin 261 liraya yükseldi

Beşiktaş‘ın 2023 yılı 1. Olağan Divan Kurulu Toplantısı, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde devam ediyor. Toplantıda Beşiktaş Denetim Kurulu Lideri Gökhan Tiryaki, denetim kurulu raporunu sunarak, siyah-beyazlı kulübün borcunu açıkladı.

YÜZDE 24’LÜK ARTIŞ VAR

Tiryaki, Beşiktaş Kulübü’nün borcunun 5 milyar 752 milyon 843 bin 261 TL olduğunu lisana getirdi. Tiryaki yaptığı açıklamada, “Biz banka ve kasadaki paraları düşerek net borcu açıklıyoruz. Son 1 yılda yüzde 24’lük bir borç artışımız var. Bugün mali olarak eksiksiz bir tablo var demiyoruz lakin berbata gidiş yada finansal borcun artışı yavaşlamış durumda. Varlıklarımız, borçlarımızı daha karşılayabilir hale geldi.” sözlerini kullandı.

“BEŞİKTAŞ’IN GELECEĞİNE YÖNELİK ÇALIŞMAMIZ GEREKİYOR”

Üye sayısını da açıklayan Tiryaki, “Beşiktaş’ın 31 Aralık 2022 tarihi prestijiyle toplamda 22 bin 221 faal üyesi bulunuyor. Bu süreçte 229 tane de yeni divan kurulu üyemiz oldu. 260 milyon TL’lik geçen yılki UEFA gelirleri bu sene yok. Beşiktaş, planlamasını yalnızca şampiyon olacakmış üzere yapmaması gerekiyor. 1 sene şampiyon oluruz ancak Beşiktaş’ın geleceğini karartabiliriz. O yüzden Beşiktaş’ın geleceğine yönelik çalışmamız gerekiyor.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir