FETÖ’nün sözde ‘bölge talebe mesulü’ne 7,5 yıl hapis

Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, tutuksuz sanık N.İ. ile avukatı hazır bulundu.

Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, sanığın FETÖ içerisinde kelamda “bölge talebe mesulü” olarak misyon yaptığını, “mahrem imam”ların talimatıyla hareket ettiğini, sohbet toplantısı düzenlediğini, burs ve kurban bağışı ismi altında kelam konusu terör örgütü için para topladığını ve örgüt üyeliğinden hakkında süreç yapılan bireylerle irtibatının bulunduğunu belirtti.

Savcı, sanığın örgütün kapalı haberleşme programı “ByLock” ve kod isim kullandığını, örgüt elebaşının talimatı sonrasında da Bank Asya hesabında olağan dışı artış yaşandığını ve FETÖ iltisakı gerekçesiyle kapatılan dernekte SGK kaydının bulunduğunu anlatarak, N.İ’nin “silahlı terör örgütüne üye olma” hatasından cezalandırılması tarafında görüş bildirdi.

Savunması alınan sanık N.İ, FETÖ üyesi olmadığını ve örgütsel pozisyonu bulunmadığın ileri sürerek, “FETÖ’ye ilişkin meskenlerde kalmadım. ByLock programını telefonuma yüklemedim. Suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatıma karar verilmesini talep ediyorum.” dedi.

Mahkeme heyeti, sanığa “silahlı terör örgütüne üye olma” kabahatinden 7 yıl 6 ay mahpus verilmesini kararlaştırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir